TOPlist

Cyklostezky

Značka

Šlapací kolo

Že je Blanský les a okolí ideální oblastí pro cykloturistiku potvrdí snad každý nadšenec velocipédu. Na své si zde přijdou příznivci všech druhů povrchu i terénu od rovin mezi rybníky po sjezd z Kletě do vltavského údolí s převýšením přes 600 m. V minulých letech bylo území hustě protkáno množstvím dobře vyznačených cyklotras. Na rozdíl od národního parku zde není přísná regulace pohybu, a tak můžete kromě značených stezek využít i spoustu lesních a polních cest, kde si užijí i drsnější jezdci. Také koncentrace lidí zdaleka nedosahuje úrovně známé ze šumavských cyklostrád.


Odkazy:
Internetová mapa cyklotras v ČR
Cykloturistická mapa ČR na iDNES
Nadace Jihočeské cyklostezky

Dunaj - Vltava

Pokud vaše cyklistické ambice přesahují hranice našeho regionu, může vás zajímat česko - rakouský projekt "Vytvoření marketingových a prodejních opatření pro přeshraniční cykloturistickou nabídku mezi Vltavou a Dunajem pro jednodenní návštěvníky a vícedenní turisty". Výsledkem je mimo jiné propagace na webových stránkách a tato brožura (pdf 13,4 MB) s popisy a mapkami zajímavých tras (zatím pouze německá verze). Naším regionem prochází Vltavská cyklotrasa, která spojuje Prahu s Pasovem (asi 365 km).


Odkazy:
Donau - Moldau
Dunaj - Vltava

Greenways Praha - Vídeň

Značka

Greenways Praha Wien je projekt, který se již od roku 1997 snaží o ekonomický a společenský rozvoj území pomocí šetrných forem turistiky. Na hlavní dálkovou cyklotrasu, spojující českou a rakouskou metropoli, postupně navázalo několik tématických okruhů. Jedním z nich je Greenway Rožmberského dědictví, která se na páteřní trasu napojuje v Jindřichově Hradci a v Lomu u Plané nad Lužnicí, a prochází mimo jiné městy Třeboň, Nové Hrady, Český Krumlov, České Budějovice, Hluboká nad Vltavou. Greenways jsou značené bílou šipkou na zeleném kruhovém poli (většinou samolepka na sloupcích dopravního značení). Další informace včetně interaktivních map najdete na webových stránkách projektu.


Odkazy:
Greenways Praha-Wien
Greenways

Aktuálně

1.7.2006

Tímto dnem bylo zpřístupněno sedm nových značených cyklotras ve VVP Boletice. Více zde

Komentáře:

reklama
Inzerce
reklama
Kremezsko

To nejlepší z Blanského lesa