TOPlist

Sjezdovka Křemežské Louky

Komentáře:

Re: Dopis (Radek, 11.2.2010 9:31) odpovědět
Dobrý den reauguji na Váš článek.Chci se zeptat jakým směrem je sjezdovka Křemežské louky.Děkuji Válek Most valek.radek@seznam.cz
Dopis (Admin, 8.2.2010 22:41) odpovědět
Vážení a milí přátelé,
možná pamatujete časy, kdy jet na lyže znamenalo spíš vyrazit do přírody a užít si lyžovačku nebo sáňkování bez ohledu na značku lyžáků, bez obavy z bezohledné jízdy divokých \'sportovců\', bez sněhových děl a rolby, a bez obavy, že když bude lyžovat rodina s dětmi, bude to stát moc peněz.....
Nezdá se to možné, ale objevili jsme místo, o kterém nikdo už možná neví, které ale funguje a všechno, na co už se zapomnělo, tady najdete. Kdysi to bylo oblíbené místo lyžařů z Budějovic, Krumlova i dalekého okolí.
Jmenuje se KŘEMEŽSKÉ LOUKY ( PODLAZÍ )
Asi 1 km dlouhá sjezdovka na úbočí Kletě mezi Holubovem a Křemží , na které si zalyžují jak začátečníci a děti, tak i lepší lyžaři. Na zbytku pláně je ideální terén pro sáňky a boby a třeba stavění sněhuláků. Obyčejný, ale naprosto spolehlivý vlek, ochotná obsluha, která pomůže začátečníkům i dětem ( jsou to členové Horské služby, který tento vlek a sjezdovku udržují jako svůj koníček, ne na výdělek ). A cena symbolická - hodina ježdění na vleku bez omezení počtu jízd Vás vyjde na 10 Kč (deset korun )! Permanentka na 3 hodiny stojí 30 Kč. U vleku se vůbec nečeká. V porovnání se všemi vleky kdekoliv je to zadarmo.
Vlek jezdí v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin. Protože je vlek 700 m.n.m., ani dnes tam nebyl žádný led, ale krásný sníh. ze svahu je nádherný výhled do kraje, je vidět až do Budějovic a dál ( i dnes, kdy v údolích byla mlha, nahoře bylo pěkně ).
Pokud byste měli chuť vzít ( a třeba i oprášit dávno nepoužívané ) lyže, přidat boby, saně, přátele, děti, psa.... a vydat se užít si den jako \"Anděl na horách\", bude se Vám na Křemežských loukách moc líbit.
Nejsnáze se tam dostanete z parkoviště pod lanovkou na Kleť, u vjezdu na parkoviště najdete modrou tabulku se šipkou. Cesta k horní stanici vleku je pohodlná , vede asi 600 m po rovině lesem ( je lepší vzít si boty a lyžáky do batohu ).
A pokud někdo z rodiny dá přednost běžkám, může si mezitím vyjet na Kleť lanovkou a po žluté pěší a pak červené a žluté jezdecké stezce ( nyní upravená stopa ) sjede k ostatním na louky.
A při cestě zpět stačí, pokud se k autu vrátí řidič, ostatní mohou sjíždět na lyžích daleko pořád dolů, až ke Křemži.
Omlouvám se za toto málo \"služební\" rozeslané sdělení, ale byli jsme na Křemežských loukách dnes i oba dny minulý týden a je tam tak krásně, že jsem si řekla, že Vám o tom napíšu.
Milena Andrlová
reklama
Inzerce
reklama
Kremezsko

To nejlepší z Blanského lesa